Достапни линкови

Битолскиот фармер Илиевски пред истражен судија


Битолскиот фармер Душко Илиевски денеска е изведен истражен судија.
Против него, неговиот брат братот Цане и неговиот татко татко Томе се води предистражна откако битолската полиција по вчерашната акција им поднесе кривична пријава под обвинение дека во една од нивните ниви, произведувале марихуана. Овој случај доби политички димензии поради претходните активности на Илиевски во случајот Швед милк.
За СДСМ станува збор за класична полициско-партиска монтажа.
МВР пак побара да престанеле партиско-политичките притисоци врз полицијата. Според локалните жители на кои се повикуваат медиумите во Македонија, во тој регион Канабисот растел диво и го имало на повеќе локации.
XS
SM
MD
LG