Достапни линкови

Нов термин на состанокот на Советот за стабилизација и асоцијација


Седмиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација што требаше да се одржи на 20 овој месец е презакажан за 27 јули, се наведува во денешното соопштение на македонското министерство за надворешни работи. Во него се додава дека
Советот на Европската унија, по консултациите со белгиското претседателство и со Европската комисија, упатило молба до Министерството за разгледување на можноста за еднонеделно поместување на состанокот, со што би се овозможило Унијата да биде претставена на повисоко ниво, а заради поклопувањето на првично утврдениот со меѓународната Конференција за Авганистан.
XS
SM
MD
LG