Достапни линкови

29 жртви на пожар во хотел во Ирак


Во пожар во хотел во ирачкиот град Сулејманија животот го загубија 29 лица, а се повредени 22. Хотелот Сома горел неколку часа, а според локалните власти, не станува збор за тероризам.
XS
SM
MD
LG