Достапни линкови

Привремено запрено истекувањето нафта во Мексиканскиот залив


Бритиш Петролеум соопшти дека привремено успел да го запре истекувањето нафта во Мексиканскиот Залив што е за прв пат по експлозијата на платформата на 20 Април. Во следниве два дена ке се види дали компанијата успела. Претседателот Барак Обама ова го оцени како позитивен знак. Истекувањето на нафтата предизвика најголема еколошка катастрофа во историјата на САД.
XS
SM
MD
LG