Достапни линкови

Германија бара од Кина да го отвори пазарот


Германскиот канцелар Ангела Меркел на средбата со кинескиот колега Вен Џибао во Пекинг побара од Кина да го отвори своите пазари. Тридневната посета на Меркел на Кина е посветена на економската соработка. Билатералната размена изнесува околу 100 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG