Достапни линкови

Претседателот на канадскиот парламент во посета на Србија


Претседателот на Долниот дом на канадскиот Парламент, Питер Миликен ја почнува тридневната посета на Србија. Миликен ќе има средби со премиерот на Србија Мирко Цветковиќ и со претседателката на Собранието Славица Ѓукиќ Дејановиќ. Целта на посетата е унапредување на односите меѓу Србија и Канада, а особено соработката меѓу парламентите на двете земји.
XS
SM
MD
LG