Достапни линкови

Времето денеска сончево, попладне нестабилно


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне, особено во источните делови, ќе има услови за нестабилност проследена со локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура се движи од 14 до 23, а дневната ќе биде од 29 до 38 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, попладне со умерена облачност. Утринската температура се спушти до 20, а дневната ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG