Достапни линкови

САД и Јужна Кореја ќе разговараат со Северна Кореја


Соединетите држави и Јужна Кореја се подготвени да разговараат со Северна Кореја ако таа се откаже од провокации. Американскиот помошник-државен секретар за Источна Азија. Курт Кемпбел, изјавил дека Северна Кореја треба да покаже ангажираност и да ја промени својата политика пред да почне дијалог со САД и со Јужна Кореја . Забелешките на Кембел доаѓаат откако воени преставници на Северна Кореја разговараа со преставници на ОН деенска.
XS
SM
MD
LG