Достапни линкови

Летерм:ЕУ ќе ги следи реакциите на Србија


Европската унија внимателно ќе ги следи реакциите на српските власти по советодавното мислење на Меѓународниот суд на правдата за легитимноста на независноста на Косово, изјавил белгискиот премиер Ив Летерм . Многу поважно од самото мислење ќе биде реакцијата на властите во Србија, изјавил Летерм, чија земја е актуелен претседавач со ЕУ, на заедничката конференција за новинарите со српскиот претседател Борис Тадиќ. Меѓународниот суд на правдата, треба да го соопшти својот став на 22 јули .
XS
SM
MD
LG