Достапни линкови

Формирана анкетна комисија за инцидентот во Собранието


Пратеничките групи денеска се согласија за формирање на анкетна комисија која треба да го расчисти инцидентот во Собранието кој
се случи на 1 јули. Денешниот договор дојде по неколку неуспешни обиди. На денешната кординација не било отворено прашањето за Деловникот на Собранието.
XS
SM
MD
LG