Достапни линкови

Груевски:интензивни активности, но нема решение


Постои интензивна активност околу прашањето за името, донекаде е подобрена климата меѓу двете страни, но се уште нема решение за спорот за името меѓу Македонија и Грција, изјави денеска во Сараево премиерот Никола Груевски.
Тој изјави дека и медијаторот Метју Нимиц одржува постојани консултации со преговарачите, а има и интензивни контакти на премиерско и на министерско ниво

XS
SM
MD
LG