Достапни линкови

Јанкуловска во посета на Брисел


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска престојува во Брисел на средба со министрите за внатрешни работи и за правда на земјите членки на ЕУ и земјите со кандидатски статус. На состанокот министрите ќе разговараат за тоа како да се воспостави заеднички европски ситем за азил до 2012-та година и за превенција од криминалот.
XS
SM
MD
LG