Достапни линкови

Експлозија во регионот Сват во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека имало експлозија во градот Мингора во северозападниот регион Сват. Според првичните информации, најмалку две лица загинале, додека 15 други биле повредени. Експлозијата се случила крај една автобуска станица.
XS
SM
MD
LG