Достапни линкови

Ѓул: Стабилноста на ЕУ зависи од Балканот


Турскиот претседател Абдула Ѓул по синоќешните разговори на Брдо кај Крањ со словенечкиот претседател Данило Тирк изјави дека стабилноста на Европската унија зависи од стабилноста на Балканот. Ѓул исто така истакна дека Западниот Балкан треба да биде прироритет во економските односи на двете земји.
XS
SM
MD
LG