Достапни линкови

Премиерот Груевски во официјална посета на БиХ


Претседателот на владата на Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина. Притоа е предвидено тој, меѓу другото, да оствари средба со Никола Шпириќ, претседател на Советот на министрите на БиХ и со Харис Силајџиќ претседавач со Претседателството на БиХ. Премиерот Груевски попладнево во Бања Лука треба да оствари средба и со Милорад Додиќ претседател на Владата на Република Српска.
XS
SM
MD
LG