Достапни линкови

Груевски се сретна со Затлерс


Премиерот Никола Груевски се сретна со претседателот на Летонија, Валдис Затлерс, за време на неговата посета на Македонија. Груевски го информирал Затлерс дека членството во ЕУ и НАТО и се приоритети на Македонија. Тој истакнал и дека Владата е силно посветена на изнаоѓање взаемно прифатливо решение за спорот за името со Грција. Затлерс подоцна се сретна и со претседателот на собранието Трајко Вељановски.
XS
SM
MD
LG