Достапни линкови

Холбрук на состанок со американскиот сенат за Авганистан


Американскиот сенат за надворешни работи се сретна со нивниот специјален претставник за Авганистан, Ричард Холбрук да разговараат за стратегијата во земјата и знаците на прогрес во речиси деценискиот конфликт во борбата со Талибанците и терористите. Претседателот на комитетот, сенаторот Џон Кери изјави дека стратегијата не му е јасна, а исто така претходно сенаторот Ричард Лугар се жалеше дека не му се доволно јасни американските воени цели.
XS
SM
MD
LG