Достапни линкови

ЕУ ја поздрави декларацијата на Иран


Европската унија ја поздрави декларацијата на Иран, која покажува дека земјата е подготвена да го продолжи дијалогот за нејзината контроверзна нуклеарна програма. Европскиот министер за надворешни работи Кетрин Ештон изјави дека иранската нуклеарна програма мора да биде фокусот на нивните разговори, како и други прашања за земјата, кои исто така мора да бидат покренати.
XS
SM
MD
LG