Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево и со умерена локална облачност. Попладне во крајните источни делови ќе има нестабилна облачност со локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната од 30 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со локална облачност попладне. Утринската температура околу 19, а дневната ќе достигне до 36 степени.
XS
SM
MD
LG