Достапни линкови

Протест во Грција против блокадата на Газа


Авионот кој од Атина требало да полета за Израел полетал 2 часа подоцна , бидејќи летот го спречиле група демонстранти. Тие протистирале во знак на солидарност со палестинскиот народ и нивните напори да создадат сопствена држава и против израелската блокада на појасот Газа. Во Газа денеска требаше да пристигне еден либиски брод кој носеше помош, но во тоа беше спречен од израелската морнарица.
XS
SM
MD
LG