Достапни линкови

Украина ке го поскапе гасот за домаќинствата


Украинскиот Премиер Микула Азаров изјави дека ке поскапе цената на гасот за домаќинствата со цел да се добијат средства за намалување на буџетскиот дефицит. Од идниот месец украинците ке плакаат за 50 насто поскап гас за да се обезбеди добивање на нов заем од ММФ вреден 14,9 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG