Достапни линкови

САД - Довербата во Претседателот Барак Обама опаѓа


Довербата на американците во Претседателот Барак Обама падна на најниско ниво во досегашниот мандад. Според анкетата на Вашингтон Пост и Еј Би Си речиси 6 од 10 гласачи немаат доверба во способноста на Претседателот да раководи со нацијата. Пред 18 месеци ситуацијата беше обратна. Според анкетите, само 43 насто од гласачите го одобрува начинот на справувањето со економските проблеми.
XS
SM
MD
LG