Достапни линкови

Тројца војници на НАТО и пет цивили загинаа во Кандахар


НАТО соопшти дека тројца војници и пет цивили загинаа во напад врз полициска станица во Кандахар доцна синоќа. Нападот бил извршен со автомобил бомба која се втурнала на влезот а напаѓачите потоа отвориле оган и фрлале гранати. Меѓународните сили успеале да го одвратат нападот.
XS
SM
MD
LG