Достапни линкови

САД го протераа 12 - тиот руски осомничен шпион


Соединетите Држави протераа лице кое, наводно, било 12-тиот руски агент во шпионски прстен. Портпаролот на оделот за домашна безбедност Мет Чендлер изјави дека 23-годишниот Алексеј Каретников признал дека ги прекршил американските имиграциски закони и дека доброволно се согласија на депортација наместо да се соочи судска постапка.
Десет членови на шпионски прстен беа разменети минатата недела за четири шпиони осудени во Русија. 11-ти шпион беше уапсен, но побегна откако доби кауција.
XS
SM
MD
LG