Достапни линкови

Годишна програма за соработка меѓу Македонија и Велика Британија


Денеска во Скопје Република Македонија и Велика Британија ќе ја потпишат Годишната програма за соработка во рамките на програмата „Градење на капацитетите за ЕУ интеграција“. Документот ќе го потпишат вицепремиерот Васко Наумовски и британскиот амбасадор во Македонија Ендру Ки. Генералниот секретар на Владата Кирил Божиновски и британскиот амбасадор ќе потпишат и Меморандум за соработка.
XS
SM
MD
LG