Достапни линкови

Клинтон бара итно формирање влада во Ирак


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази загриженост поради неспособноста на ирачкото политичко раководство да формира нова влада, неколку месеци по одржувањето на парламентарните избори. Според неа, треба да се има повеќе чувство за итност за да се реши ова прашање. Изјавата Клинтон ја даде по средбата во Вашингтон со ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари.
XS
SM
MD
LG