Достапни линкови

Нов директор на сојузниот буџет на САД


Американскиот претседател Барак Обама го наименува Џејкоб Лев за директор на сојузниот буџет за администрација, давајќи му тешка задача да го заузда рекордниот дефицит на земјата, кој се предвидува годинава да достигне1560 милијарди долари. Огромниот долг беше главна причина за порастот на непопуларноста на администрацијата на Обама во минатата година, иако тој вети дека ќе го преполови буџетскиот дефицит до 2013 година.
XS
SM
MD
LG