Достапни линкови

Пораз на Ренова во квалификациите за Лигата на шампиони


Првакот на Македонија во фудбал, екипата на Ренова е поразена со 3:0 во првиот меч од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Омонија на Кипар. Македонскиот претставник играше со 10 фудбалери од 6-та минута, кога беше исклучен Игњатовски. Реванш натпреварот се игра за 7 дена во Скопје.
XS
SM
MD
LG