Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од 11 до 21, а дневната ќе биде од 29 до 39 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне 35 степени.
XS
SM
MD
LG