Достапни линкови

Запленети речиси 300 килограми дрога во Турција


Турската полиција заплени 214 килограми хероин и 69 килограми хашиш во одделни операции спроведени на меѓународниот аеродром Ататурк и во два кварта во Истанбул. Во акцијата која се спроведувала 2 дена се уапсени и 35 луѓе.
XS
SM
MD
LG