Достапни линкови

Иранскиот научник може да ги напушти САД


Соединетите држави соопштуваат дека иранскиот нуклеарен научник е слободен да ја напушти земјата ако сака. Министерот за надворешни работи на Иран Манучер Мотаки шретходно побара Соединетите држави да му дозволат на иранскиот нуклеарен научник да ги напушти САД. Техран се соменваше дека научникот е киднапиран од ЦИА. Тој привремено најде засолниште во пакситанската амбасада во САД.

XS
SM
MD
LG