Достапни линкови

Земјотрес во Валандово


Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 13 часот и 36 минути во Валандово.Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека епицентарот се наоѓа на 100 километри југоисточно од Скопје, во валандовското епицентрално подрачје
XS
SM
MD
LG