Достапни линкови

ЕУЛЕКС ќе ги истражува инцидентите во северно Косово


ЕУЛЕКС ќе ги истражува причините за најновите инциденти на северот на Косово во Косовска Миторовица. Истрагата за инцидентот во која загина еден човек а 11 беа поврдени и инцидентот со нападот на пратеникот на Собранието на Косово е во рацете на обвинителот на ЕУЛЕКС, соопштил портпаролот на мисијата. Во истрагата ќе усчествува и полицијата на Косово.

XS
SM
MD
LG