Достапни линкови

Фуере:нема евроскептицизам


Резултатите од анкетата на барање на Секретаријатот за европски прашања, според кои опаднала подршката на граѓаните за влез во ЕУ, се спротивни на претходните истражувања, изјави евроамабасадорот Ерван Фуере. Тој смета дека интеграција во Унијата е примарна цел на граѓаните. Фуере изјави и дека ЕУ е посветена на подршката на Македонија,а политичарите во земјата треба да поработат и да вложат поголеми напори за ја остварат целта на граѓаните-членството во ЕУ.
XS
SM
MD
LG