Достапни линкови

Северна Кореа ја откажа средбата со ОН


Севернокорејските власти побарале одлагање на закажаната средба со воените сили на Обединетите нации поради „административцни проблеми“. На средбата, која требаше да се одржи во севернокорејското село Панмујом, требаше да се дискутирса за инцидентот во кој беше потонат јужнокорејски брод. Јужнокорејските власти го обвинуваат северот за мартовскиот инцидент.
XS
SM
MD
LG