Достапни линкови

Пијан Австралијанец сакал да јава крокодил


Крокодилскиот пијаница е новиот прекар на 36 годипшен маж од Австралија кој, откако се опијанил во кафеана, провалил во зоолошка градина во градот Брум во северниот дел на земјата, и се обидел да јава крокодил. Шефот на полициските сили во Брум, Роџер Хејнс изјави дека „чудо е што мажот останал жив“ бидејки се здобил со повреди на ногата откако скокнал на грбот на еден од најголемите крокодили во зоолошката.
XS
SM
MD
LG