Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Денеска не` очекува сончево време со мала доумерена облачност, а во крајните западни делови на Македонија во попладневните часови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 36 степени.
XS
SM
MD
LG