Достапни линкови

Осудени тројца потенцијални бомбаши самоубијци


Судот во Велика Британија осуди денеска тројца мажи затоа што сакале да бидат бомбаши самоубијци. Судијата изјавил дека тие се осудени на по 20 години затвор, затоа што сакале да убијат многу невини мажи,жени и деца . Осудените се дел од групата уапсени во 2006-та, за кои постоеше сомнение дека сакале да активираат експлозив во авиони кои летале кон САД и Канада.
XS
SM
MD
LG