Достапни линкови

Во нападите во Уганда загинале 74 луѓе


Расте бројот на жртви од двојната експлозија која вчера се случи во Уганда. Властите соопштуваат дека загинале 74 луѓе, а повеќе од 70
се повредени. Експлозиите се случија во главниот град Кампала , а бомбите биле поставени во ресторани каде се гледало финалето на Светското првенство во фудбал. Како што и се соменваше полицијата, одговорноста за нападот ја презеде милитантната група Ал Шабаб.
XS
SM
MD
LG