Достапни линкови

Русија се врти кон Запад


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска повика да се формира нов сојуз со САД и со ЕУ. Медведев им рекол на руските амбасадори дека со неговата посета на САД увидел дека соработката во полето на иновациите може да создаде подобри односи меѓу двете земји. Двете земји потпишаа и нов договор за контрола на нуклеарното наоружување а пред некој ден ги разменија луѓето осомничени за шпионажа
XS
SM
MD
LG