Достапни линкови

Медведев:Иран има потенцијал за нуклеарно оружје.


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјавил денеска дека Иран се повеќе има потенција за создавање на нуклеарно оружје. Изјавата на Медведев доаѓа, откако Москва ги подржа санкциите кон Иран. Соединетите држави и ЕУ се сомневаат дека Иран се обидува да создаде нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG