Достапни линкови

Кина ќе учествува во ископување на ирачка нафта


Кинеската национална нафтена компанија денеска соопшти дека ќе учествува во управувањето со најголемото ирачко нафтено поле, заедно со британскиот нафтен гигант Бритиш Петролеум. Од нафтеното поле може да се експлоатира по еден милион барели нафта дневно.


XS
SM
MD
LG