Достапни линкови

Нема повеќе визи меѓу Турција и Србија


Министрите за надворешни работи на Турција и на Србија денеска во Белград потпишаа спогодба за вземно укинување на визите меѓу двете земји. Србија до сега беше единствената земја на Балканот која имаше воведено визи за граѓаните на Турција.
XS
SM
MD
LG