Достапни линкови

Карзаи ќе бара 50 талибанци да се симнат од црната листа на ОН


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи, според Вашингтон Пост, ќе побарал од ОН да остранат од црната листа околу 50 поранешни талибанци. Целта на таквиот потег на Карзаи била со цел да се олеснат мировните преговори во земјата.
XS
SM
MD
LG