Достапни линкови

Шпанија е новиот светски првак


Шпанија е новиот светски првак во фудбал. Андрес Иниеста го даде победничкиот гол во 116-тата миинута против Холандија.
Во натпреварот имаше многу тактизирање, тензија, турканици и паузи а беа доделени и 8 жолти картони. Синоќа во Јоханесбург пред 85 илјади гледачи на страдионот „ Сокер Сити“ беше одигран последниот од вкупно 63 натрпервари на 19-тото светско првенство. Холандија по трет пат завршува на второто место на светските првенства.
XS
SM
MD
LG