Достапни линкови

Јосиповиќ ќе се сретне со Иванов


Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ денеска ќе ја посети Македонија. Прво ќе се сретне со шефот на државата, Ѓорѓе Иванов а потоа и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG