Достапни линкови

Албанија ќе гради хидроцентрали


Албанија ќе гради хидроелектрични централи на границата со Косово, пренесува новинската агенција МИА. Објектите ќе се простираат на дел од албанската териториија и дел на косовската територија. Ќе се градат пет хидроелектрични централа , а вкупната инвестиција се планира да изнесува 30 милиони евра.
XS
SM
MD
LG