Достапни линкови

Експлозии го потресоа главниот град на Уганда


Полицијата во Кампала, главниот град на Уганда, соопшти дека над 60 луѓе загинале при експлозија на две бомби поставени во ресторани каде се гледало Светското првенство. Полицијата се сомнева дека виновен за експлозиите е милитантскатагрупа Ел Шабах. Потпаролот на белата кука, Томи Витор изјави дека Соединетите Американски Држави се подготвени да и достават неопходна помош на Владата на Уганда.
XS
SM
MD
LG