Достапни линкови

Абас: директни преговори со Израел се бесмислени


Палестинскиот претседател Махмуд Абас изјави дека дирекни преговори во овие околности со Израел се бесмислени. Абас одлучно вели дека нема да се врати на преговарачката маса се додека израелскиот претседател Бенџамин Нетанјаху не вети пред меѓународната заедница дека ќе ја стопира спорната градба на еврејската населба.
XS
SM
MD
LG