Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево и топло време со умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за нестабилност, особено во северните и североисточните делови, проследено со локален пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се спуштат помеѓу 12 и 20, а дневните ќе достигнат од 27 до 35 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло, а попладне нестабилно со краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура во Скопје ќе се спушти до 18, а дневната ќе достигне 32 степена.
XS
SM
MD
LG